Helovín alkalmából igazán ijesztő dolgokat próbáltunk prezentálni étel-téren is. Többé-kevésbé sikerült. Sajnos mi ostobák nem készítettünk fényképet róla, de a világ legaranyosabb kocsányokon lógó szemgolyóit sikerült nagyon finom süteményként megalkotnunk. Valahogy így:
1. egy darabig úgy tettünk mintha kamu rafaelló golyglikat akarnánk készíteni
(hoppáhoppá azt hogy is kell? Hát valahogy imigy: 1 dl tejben felfőzünk 20 dkg cukrot. Ezt a szirupot össze-keverjük 20 dkg kókuszreszelékkel és 20 dkg tejporral. Ehhez a masszához adjuk hozzá a lágy* margarint, vagy vajat (az eredeti receptben 25 dkg-ot ír, de szerintem az nagyon sok!) A kész trugymót addig gyúrjuk, amíg teljesen nem kevereik el, aztán 2-3 órára betesszük a hűtőbe. Ha már eléggé megkeményedett, gombócokat gyúrunk belőle, aminek a közepébe mandulát dugunk. A kész golyókat kókuszreszelékbe forgatjuk, majd visszatesszük a hűtőbe.)
2. ügyelünk rá, hogy a gombócok pontosan szemgolyó méretűek legyenek
3. inkább mégsem forgatjuk kókuszreszelkébe, ugyanis a vajtól jó nyálkás felüleletűek leszenk a kis gombik és az ugye egyrészt szemgolyós, másrészt elég undi... :)
4. a gombóc tetejébe csoki-drazsét nyomunk pupillának
5. a drazsé köré íriszt festünk ételszínezékkel (mi nagyon szép kék szemeket alkottunk keserű mandula aromával) - alternatív megoldás lehet a csillagszemű juhász szemgolyója, illetve a tetovált szemgolyó.
6. a maradék süti anyagból kreatív módon férgeket gyúrunk (araszoló hernyósat vagy pajor-jellegűt, vagy a mi kedvencünk a színes dagi hernyó, amit a cikk írója meg sem mert fogni, annyira jól sikerült...)
* * *
és itt muszáj megjegyeznünk, hogy a férgek gondolata nem foganhatott meg cikkünk írójának fejében természetesen: ehhez egy igazi kreatív géniuszra, egy konyhai lángészre volt szükség. Még szerencse, hogy a szemgolyók gyártása közben pont akadt egy ilyen kéznél (aki ráadásul már itt kiabál a commentekben, szóval elkerülhetetlenül szóvá kellett tennünk ezt... :P) Szóval ezúton is köszi a férgekért, mégha véletlenül azok nem is fogytak el, csak a szemgolyók... ;)
* * *7. a szemgolyókat a férgekkel meg némi piros, hosszúkás gumicukorral tálaljuk
8. Begyüjtjük az elismerő "fúúújdeundorítóóó"-kat! :)