Most vasárnap kivételesen nélkülöznöm kellett Édesanyám szokásos vasárnapi csirkébőlésgombábólbármit ebédjét - azonban nem rágódhattam sokáig a képzeletbeli csirkénésgombán, mivel ezen való szomorkodásomat konstatálva ebédmeghívást kaptam Alternetív Étkeink Egyik Főteszterétől (továbbiakban csak Aléteft :D). Mivel az illető meglehetősen jártas az underground és erősen improvizatív konyhaművészetben (azaz közismertebb nevén az "Éhesvagyok-Mivanitthon?"-stílusban), ezért naív módon valamiféle ugyan kreatív, de azért némileg kreatív ételre számítottam...
Ehhez képest könnybelábadó szemmel kellett konstatálnom egy igazán professzionális juhtúrós-spenótos lasagnát. (Na jó picit barnább volt a teteje a kelleténél, de Aléteft és kiskuktái mentéségre szóljon, hogy amíg sült az állat addig guitar hero-rekordot próbáltalak felállítani - szóval jogos az égés.) Azért persze egy ilyen jelenség mellett az ember nem tud csak úgy elsétálni (no nem a guitar hero - mert az egy 95%-ban fiúk által lakott kollégiumban nem meglepő, hanem maga a tény, hogy miként sikerül valakinek, akit rendszeresen etetünk karfiolosmelegszenyával meg üvegbőlmézesmustárosizével, ilyen profi kaját alkotnia...), szóval rákérdeztem.
A válasz és a probléma kör megoldása itten.
Hát kérem szépen így könnyű és azt hiszem ilyen stílusban még mindig belefér az alternatív-profilunkba... ;)
És persze ezúton köszi az Aléteftnek: máskor is főzhetsz nekem! ;)
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése