Répasaláta a "zavarbaejtő" jegyében
Végy egy répát, pucold meg, reszeld le sajtreszelőn mütyűrvékonyra. A tálba mellé szórj egy csipet szárított levendulát, levelet és virágot egyaránt. Egy fél narancs levét facsard rá, és a narancshús-pépet marcangold a répa mellé. Zabpehely, mazsola, földimogyoró, mogyoró keverékéből (száraz műzli-keverék) egy fél maréknyit szórj közé, alaposan kevergesd össze. A végén locsold meg egy fél evőkanálnyi (házi) martinivel. A zsírban/olajban oldódó vitaminokra való tekintettel olajban sült (hagymás) hasábburgonyával tálalva kíváló :)
Tulajdonképp ez a szombati ebédem :)
2009. január 24., szombat
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)