Az éhenhalás elleni legjobb orvosság az evés. Ezt tapasztalati úton bizonyítottnak tekintem, mivel még mindig élek :D
Ám mi a helyzet, ha az otthon tornyosuló változatos csemegék elkészítése túl sok időt igényelne? Nos, a kreativitás jegyében a tésztaételek ilyenkor nagy segítségünkre lehetnek.
Mi kell a 121es verzióhoz?
1 lábos/as
1 főzőkanál
1 kis sajtostál
1 kis reszelt sajt a tálba
1 kis tészta a lábosba
1 kis fél fej vöröshagyma
1 kis kolbász
1 kis üveg házi készítésű velős paradicsomlé
VAAAAGY
1 kis icuri-picuri paradicsomkonzerv kellő mennyiségű (kitaláltad: "1 kis") vízzel hígítva.
(meg só, meg picipici olaj a tésztához, meg majoranna meg amit még szeretnél, csak akkor már 122es verzió... na MINDEGY :D )
A tészta szakszerűen fő, a paradicsomlé ráborul, belevágódik a fél fej vöröshagyma meg a kolbász köbösen (azaz kis kockákra vagdalva), meg a fűszer, hogy azt hidd, hogy attól olyan az íze. De ez is olyan, mint a kávé: a keverés A LÉNYEG, gondold csak meg, anélkül az egész egymásra dobált cuccok halmaza lenne. Közben sajt reszelődik- ugyebár...
HA eléggé megfőtt - értsd: megfőtt-, akkor reszelt sajttal meg a töménységtől függően kecsappal tálalható. LEGYEN REPETA! :)
2008. október 23., csütörtök
2008. október 18., szombat
Pálácsinta á lá mindentbele (éhesdiák módra)
Hogyan lesz a palacsinta?
Legjobb tudásom szerint a palacsintába kell:
- tojás
- liszt
- ásványvíz (hogy a tészta laza legyen mint a rigalánc)
- tej (hogy fincsi legyen)
- olaj (hogy jobban csússzon)
- só (ezt nemtom minek, de eddig működött)
Fogunk egy lábost (étvágyhoz mérten), és beletesszük a lisztet, tojást, olajat, vizet, tejet, sót, tehát mindent, és közben keverni is kell ám!
A mennyiséget inkább az ízlelőbimbóknak megfelelően tettem bele, mint az előírt SI mértékegységek szerint.
Amikor kezd hasonlítani ahoz, mint amilyennek kéne, hogy legyen, akkor már nagyjából jó.
Finomítani sütés közben is lehet.
Néhányak szerint az első pár úgyse sikerül, de az is finom :)
Sütögetni mindenki tud, ha nem akkor könnyen meg lehet tanulni...én is a végére egészen belejöttem. Ha valamit nagyon elrontottunk a tésztával kapcsolatban és sütés közben állandóan felszakad és leragad, akkor egy kis búzadarával tökélete császármorzsa készíthető (tapasztalat)!
Fogyasztása tekerve csavarva, pöndörítve, hajtogatva, cukorral, lekvárral, dióval, nutellával, banánnal, tejfölösvirslivel, és egyéb extrém ínyencségekkel.
Jó étvágyat!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)