Hogyan lesz a palacsinta?
Legjobb tudásom szerint a palacsintába kell:
- tojás
- liszt
- ásványvíz (hogy a tészta laza legyen mint a rigalánc)
- tej (hogy fincsi legyen)
- olaj (hogy jobban csússzon)
- só (ezt nemtom minek, de eddig működött)
Fogunk egy lábost (étvágyhoz mérten), és beletesszük a lisztet, tojást, olajat, vizet, tejet, sót, tehát mindent, és közben keverni is kell ám!
A mennyiséget inkább az ízlelőbimbóknak megfelelően tettem bele, mint az előírt SI mértékegységek szerint.
Amikor kezd hasonlítani ahoz, mint amilyennek kéne, hogy legyen, akkor már nagyjából jó.
Finomítani sütés közben is lehet.
Néhányak szerint az első pár úgyse sikerül, de az is finom :)
Sütögetni mindenki tud, ha nem akkor könnyen meg lehet tanulni...én is a végére egészen belejöttem. Ha valamit nagyon elrontottunk a tésztával kapcsolatban és sütés közben állandóan felszakad és leragad, akkor egy kis búzadarával tökélete császármorzsa készíthető (tapasztalat)!
Fogyasztása tekerve csavarva, pöndörítve, hajtogatva, cukorral, lekvárral, dióval, nutellával, banánnal, tejfölösvirslivel, és egyéb extrém ínyencségekkel.
Jó étvágyat!
1 megjegyzés:
LG!!!! TE TOLVAJ!
A CSÁSZÁRMORZSÁZS TITOKFOGÁS AZ ÉN TRÜKKÖM!!!:D
Megjegyzés küldése